Lekarz specjalista

iwonalek. med. Iwona Kędzior-Biedrzycka – specjalista kardiolog-pediatra z wieloletnim doświadczeniem z zakresu nieinwazyjnej kardiologii dziecięcej, zdobytym w Poradni Kardiologicznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego.

Ukończyła Akademię Medyczną w Lublinie w 1987 roku.

I i II stopień specjalizacji z pediatrii uzyskała pod kierownictwem dr Krystyny Zapały w latach 1991-1997.

Specjalizowała się na Oddziale Dziecięcym ówczesnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Od 1997 roku, łącząc obowiązki starszego asystenta Oddziału Dziecięcego, pracowała w Dziecięcej Poradni Kardiologicznej, gdzie zajmowała się diagnostyką nieinwazyjną w Pracowni Echokardiografii i Pracowni Holtera.

W 2001 roku, jako pierwsza z radomskich pediatrów, zdała egzamin z kardiologii dziecięcej.
Specjalizowała się pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Krystyny Kubickiej w Klinice Kardiologii Instytut – “Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

W swoim gabinecie, który mieści się w Przychodni EndoCard w Radomiu (ul. Biała 47), prowadzi diagnostykę nieinwazyjną: badania UKG (echo serca), EKG, HOLTER EKG (12- i 3-kanałowy), Holter ciśnieniowy u dzieci od okresu noworodkowego do 18 roku życia. Bada również młodych dorosłych.

Badania echo serca wykonuje na aparacie wysokiej klasy Vivid S5, który posiada głowicę dla małych dzieci i noworodków.

Jest wykładowcą Radomskiej Szkoły Wyższej, na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Każdego roku uczestniczy w licznych konferencjach kardiologicznych w Polsce, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.